Hydrolaty, Toniki

Co to jest właściwie hydrolat? Hydrolat zwany inaczej wodą kwiatową jest drugim procesem w trakcie otrzymywania naturalnych olejków esencjonalnych z kwiatów, liści, łodyg, korzeni roślin leczniczych. Odbywa się to na zasadzie destylacji części roślin parą wodną. Przedestylowana część oddziela się na dwie frakcje, górna to olejek esencjonalny zaś dolna której jest zazwyczaj więcej to właśnie hydrolat. Powstały w ten sposób hydrolat zawiera do 1 % olejek eteryczny, pozostała część to inne komponenty które niekoniecznie są zawarte też w olejku eterycznym, dlatego hydrolat z tej samej rośliny może posiadać inny zapach niż olejek eteryczny. Takim przykładem jest np. olejek eteryczny z lawendy oraz hydrolat z lawendy, oba te produkty posiadają odmienne zapachy.


Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Hydrolaty naturalne

Hydrolaty z uwagi na pH zbliżone do naturalnego odczynu skóry są idealne do stosowania bezpośrednio na skórę. W zależności od rodzaju hydrolatu posiadają działanie tonizujące, zmiękczające, regulujące sebum, oczyszczające, ściągające, nawilżające, odżywcze, antybakteryjne. Naturalny hydrolat powinien być przechowywany w lodówce. W naszej ofercie posiadamy hydrolat z róży damasceńskiej, z kwiatów lawendy, z kwiatów pomarańczy i listków mięty. Świetne są w codziennej pielęgnacji skóry zarówno przed makijażem jak i przed snem jak i do spryskiwania się nimi w upalne dni dla odświeżenia. Hydrolaty też polecamy do sporządzania masek z glinkami kosmetycznymi zamiast wody w celu zwiększenia właściwości odżywczych powstałej pasty. W codziennej pielęgnacji trzeba pamiętać o tym, co jest najważniejsze, a więc troska o naturalne piękno. Piękno, które ukazuje swój pełny blask właśnie za sprawą natury. Czerpiąc z tego, co w przyrodzie najlepsze, możemy cieszyć się dobroczynnym działaniem składników najwyższej jakości każdego dnia.

Naturalna pielęgnacja twarzy

Kosmetyki naturalne przeznaczone do pielęgnacji twarzy to jednej najpopularniejszych środków pielęgnacyjnych. Znane od wielu lat drogeryjne toniki powoli ustępują miejsca specyfikom pochodzącym prosto z naturalnych źródeł, w tym także hydrolatom.

Hydrolaty i toniki naturalne

Hydrolaty to jeden z produktów powstałych w procesie destylacji roślin przeprowadzanym przy użyciu pary wodnej. Wytrącane w trakcie tego zabiegu substancje to esencjonalny olejek eteryczny i bardziej wodnisty w konsystencji hydrolat, zawierający składniki, które nie zawierają się w olejku. Tym samym stanowią one doskonałe uzupełnienie dla pozostałych kosmetyków.

Kiedy sięgnąć po naturalne hydrolaty

Hydrolaty doskonale sprawdzają się zarówno w porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. W upalne dni z powodzeniem mogą być stosowane dla odświeżenia cery narażonej na przesuszenie. Zależnie od rodzaju wykazują one działanie nawilżające, antybakteryjne, oczyszczające, zmiękczające, ściągające, odżywcze, tonizujące, a także regulujące produkcję sebum. Wysoka tolerancja przez nawet najbardziej wrażliwą cerę to zasługa pH produktu, którego wartość zbliżona jest do naturalnego odczynu pH skóry.