Kwasy Kosmetyczne

Kwasy kosmetyczne przeznaczone są do złuszczania martwych komórek naskórka, ale nie tylko. W zależności od użytego stężenia i rodzaju kwasu, silnie oczyszczają skórę, odtykają zatkane pory, regulują wydzielanie sebum, działają przeciwzapalnie, przyspieszają regenerację naskórka w przypadku np. blizn, napinają skórę, wygładzają, usuwają zmarszczki.


Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Kwasy kosmetyczne - Cosmospa

Prawidłowa i skuteczna pielęgnacja opiera się nie tylko na stosowaniu kremów niwelujących skutki upływającego czasu. Podczas codziennej troski o skórę, należy pamiętać o tym, co dla najważniejsze, czyli dogłębne jej oczyszczenie, które przeprowadzone w odpowiedni sposób, będzie stanowić doskonałą bazę dla dalszych działań pielęgnacyjnych.

Oczyszczanie przez złuszczanie

Jedną z wyjątkowych pozycji, którą oferują nam kosmetyki naturalne, są kwasy kosmetyczne roślinnego pochodzenia. Zależnie od rodzaju, specyfiki te wykazują właściwości oczyszczające, ściągające, złuszczające martwy naskórek, odblokowujące pory, a także wygładzające zmarszczki. Odpowiednio dobrane do potrzeb środki pomagają w redukcji przebarwień oraz blizn, wspomagając i znacznie przyspieszając regenerację naskórka. Kwasy kosmetyczne wykazują również silne działanie przeciwzapalne, co ma niewątpliwie zbawienny wpływ na cerę borykającą się z problemem trądziku.

Kwasy kosmetyczne dla każdej cery

Stosowane kwasy kosmetyczne, tak jak wszystkie kosmetyki naturalne, powinny być dobierane do indywidualnych potrzeb cery. W przypadku cery zmagającej z różnego rodzaju zmianami niezastąpiony okaże się kwas mlekowy oraz glikolowy. Kwas migdałowy z kolei dokładnie usunie martwy naskórek i odblokuje zatkane przez różnego rodzaju zanieczyszczenia pory, będące często przyczyną nieestetycznych zmian.

Także dla cery dojrzałej

Kosmetyki naturalne nie są wynalazkiem tylko dla młodych kobiet. W przypadku cery, która utraciła już swoją jędrność i blask, warto sięgnąć po nawilżający kwas hialuronowy, który zatroszczy się o nawet bardzo zmęczoną, dojrzałą cerę.

Kwas mlekowy, migdałowy

Zabieg z wykorzystaniem kwasów polega na nałożeniu na wcześniej dokładnie oczyszczoną skórę odpowiedniej mieszanki kwasów lub jednego kwasu o określonym stężeniu. Składniki przenikają w głąb skóry, pozytywnie wpływając na jej funkcjonowanie. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu zalecane jest wykonanie pre-peelingu który ma na celu stwierdzić, czy skóra dobrze toleruje daną mieszankę kwasów. Odstępy między właściwymi zabiegami powinny wynosić średnio 10-14 dni w zależności od indywidualnej szybkości regeneracji skóry. Skóra w tym czasie się złuszcza, staje się zaczerwieniona, cienka, a następnie skutecznie się regeneruje, tworząc nowy, bardziej napięty, ujędrniony naskórek. Aby efekty takich zabiegów były lepsze, należy za każdym razem minimalnie zwiększać dawkę stężenia mieszanki. Nasze kwasy kosmetyczne idealnie nadają się do takich zabiegów z uwagi na ich uniwersalność. Są bardzo wydajne a dodatkowo można samemu regulować stężenie przed zabiegiem i za każdym razem je zwiększać. Przy cerze dojrzałej i tłustej dobrze sprawdzi się kwas mlekowy, który pozwala na usunięcie powierzchniowych plam potrądzikowych i posłonecznych. W przypadku przebarwień dobrze sprawdzi się także kwas kojowy, który rozjaśnia skórę. Wszystkie kwasy, które znajdują się w naszej ofercie, to:

  • kwas mlekowy 80 % (ciecz)
  • kwas glikolowy 70 % (ciecz)
  • kwas migdałowy 99 % (kryształki)
  • kwas kojowy 99 % (kryształki)
  • kwas hialuronowy 1,5 %, mieszanina 3 kwasów ( żel, nadaje się również pod ultradźwięki)