kompozycja olejków przeciw rozstępom 10 ml

KOMPOZYCJA NATURALNYCH OLEJKÓW PRZECIW ROZSTĘPOM, 10 ML Zobacz większe

Nowy

KOMPOZYCJA NATURALNYCH OLEJKÓW ESENCJONALNYCH
PRZECIW ROZSTĘPOM

AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Mix naturalnych olejków z jałowcowego, rozmarynowego i z drzewa herbacianego.

Więcej szczegółów

7.72

Dodaj do listy życzeń

Opinie o CosmoSPA na Opineo.pl

Więcej informacji

Kompozycja naturalnych olejków jałowcowego, rozmarynowego i z drzewa herbacianego połączona z olejem bazowym np. macadamia, arganowym czy migdałowym to remedium na rozstępy i wiotką skórę.
Skóra po masażach staje się bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie a istniejące już rozstępy ze względu na wysokie właściwości regenerująco-odżywcze bledną i z czasem znikają.
Olejek ma też właściwości aromaterapeutyczne. Relaksuje i odpręża.

Sposób użycia :

1. do sauny

Dodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli olejku esencjonalnego. W ten sposób powstaje gotowa mieszanina. Można umieścić sporządzoną uprzednio mieszankę w pojemniku zawieszonym nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowywanie, bądź polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka. Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych olejków eterycznych.

2. do kąpieli

Olejki eteryczne mogą być wchłaniane też poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli. Po uprzedni umyciu ciała np. pod prysznicem , przygotowujemy kąpiel w wannie. Do ciepłej ( nie gorącej ) wody dodajemy olejek, lub mieszankę olejów łącznie 10-15 kropli, zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut ( nie krócej niż 10 minut ). Po kąpieli ciało wytrzeć ręcznikiem, ale olejku nie zmywać detergentami, pozwolić na samowyschnięcie.

3. do masażu

Z olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego. W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba jak i masła np. shea z olejkiem eterycznym lub kilkoma nie więcej niż 5, w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego "głaskania" zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć.

4. kompresy

Wybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli olejku na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając ponownie przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, jak i to czy mieszanka ma być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych, artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy zaś przy bólach głowy, nadwyrężenia ścięgien i stawów zimne.

Kompresy okłada się folią, na to szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.

5. dodatek zapachowy i leczniczy

olejek eteryczny dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.


Konieczne rozcieńczanie olejku przed użyciem.
Nie wolno używać wewnętrznie.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Olejku nie powinny stosować kobiety w ciąży.
Należy unikać silnego ogrzewania buteleczki.

INCI : Oleum juniperus communis, Oleum rosmarini officinalis, Oleum melaleuca.

Pochodzenie : Słowacja

Pojemność 10 ml

Butelka orańżowa, szklana z kroplomierzem.

Opinie

Produkt nie został jeszcze skomentowany. Aby móc dodać opinię, musisz być zalogowany.

Napisz opinię

KOMPOZYCJA OLEJKÓW PRZECIW ROZSTĘPOM 10 ML

KOMPOZYCJA OLEJKÓW PRZECIW ROZSTĘPOM 10 ML

Produkty powiązane