Producent polskich kosmetyków naturalnych CosmoSPA

Firma CosmoSPA poprzez dobór wyselekcjonowanych, naturalnych składników tj. oleje i masła roślinne, glinki, sole, naturalne ekstrakty i barwniki stworzyła wyjątkowy koncept kosmetyki, opartej m.in. na wielowiekowych tradycyjnych recepturach z różnych zakątków Świata.
Oferowane Państwu produkty są wyprodukowane zgodnie z Dobrymi Praktykami Produkcyjnymi (GMP) o najwyższej jakości . Przeznaczone dla każdego.


Produkty nasze używane też są w salonach SPA i uzdrowiskach. Dzięki nim możesz stworzyć też swoje domowe SPA.
Inspiracją dla nas są dary, jakich dostarcza nam natura.Termin przydatności kosmetyków naturalnych CosmoSPA.

Każdy produkt ma na etykiecie podaną datę do której należy zużyć bądź jak długo można go stosować po otwarciu.
Pomimo braku substancji konserwujących terminy przydatności surowców naturalnych są bardzo długie, a to za sprawą
braku jakichkolwiek do nich dodatków, chociażby wody.
Woda jest podstawowym surowce używanym przy produkcji kosmetyków, i to ona jest najlepszą pożywka dla grzybów, bakterii.
Produkty CosmoSPA dzięki temu, że są takie jak natura je stworzyła tylko otulone pojemniczkiem, nie wymagają konserwantów.
Surowce same w sobie posiadają naturalne substancje konserwujące, dlatego każdy z tych produktów posiada m.in. działanie antybakteryjne.

Średni termin przydatności to 12-36 miesięcy w zależności od produkt.Czy kosmetyki naturalne są bezpieczne?


Kosmetyki naturalne ze względu na brak jakichkolwiek substancji konserwujących są bezpieczne. W przeciwieństwie do kosmetyków
przemysłowych są wolne od parabenów, PEG, SLES, SLS. Najczęściej to te substancje nas uczulają, wywołując podrażnienia, swędzenie i wysypki skórne.
Wykorzystywane przez CosmoSPA surowce pochodzą z dziewiczych terenów, nie uprzemysłowionych. Wydobywanie surowców odbywa się ręcznie, bez użycia ciężkiego sprzętu, a sama filtracja
odbywa się na sączkach papierowych.Co jest wyjątkowego w kosmetykach naturalnych CosmoSPA ?


Naturalnie ich "naturalność" :) np. w słoiczku 100 ml masz 100 ml 100% surowca naturalnego czego nie znajdziesz w kosmetykach przemysłowych.
Zawartość produktu naturalnego w tego typu kosmetykach np. kremach, balsamach to zaledwie 1-5 %. Reszta to podstawowe bazy kosmetyczne, substancje perfumujące i sztuczne barwniki.
Zapach produktów kosmetycznych CosmoSPA jest całkowicie naturalny, dany produkt w trakcie roku może też nieco zmieniać swój charakterystyczny zapach i wygląd z uwagi na okres zbiorów, oraz wieku roślin.
Z reguły produkty te mają przyjemne zapachy. W przeciwieńswtie też do kosmetyków przemysłowych kosmetyki CosmoSPA wspierają naturalną zdolność do odnowy i regeneracji a nie przeszkadzają.
Intensywnie pielęgnują i są prawdziwą odżywczą bombą.Jakie produkty kosmetyczne posiada firma CosmoSPA?


W swojej ofercie posiadamy produkty przeznaczone do pielęgnacji całego ciała, jak i włosów. Są to : masła i oleje do ciała, naturalne mydła, maski pielęgnacyjne do twarzy, peelingi, sole do kąpieli i inhalacji, błoto do zabiegów wyszczuplających i kąpieli, hydrolaty i inne.
Oferta nasza sukcesywnie się powiększa, dlatego zapraszamy do śledzenia naszych nowości.

W przypadku ciężkich działań niepożądanych, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza oraz poinformować nas o tym fakcie mailowo : [email protected] oraz odpowiednie organy państwowe tj. Administratora Systemu Informowania o ciężkich przypadkach niepożądanych tj. Instytut Medycyny Pracy w Łodzi oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.