Jednoskładnikowe

Oferowane przez nas olejki eteryczne w tej kategorii to olejki jednoskładnikowe.
Olejki te charakteryzuje najwyższa jakość, gdyż są całkowicie naturalnego pochodzenia roślinnego - otrzymujemy je w wyniku destylacji parą wodną korzeni, liści, łodyg, kwiatów czy skórek roślin.


Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów

Cosmospa - olejki eteryczne jednoskładnikowe

Kosmetyki naturalne to bogactwo najcenniejszych dla skóry substancji. Ich właściwości doceniane były już przez starożytnych, którzy czerpali z bogactw oferowanych im przez matkę naturę. Wytwarzane dziś a oparte na tysiącletniej tradycji kosmetyki naturalne, czerpią z tego samego źródła, co nasi przodkowie.

Olejki eteryczne dla ciała

Do zalet płynących z zastosowania naturalnych olejków eterycznych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Esencjonalne specyfiki słyną ze swoich niezwykłych właściwości łagodzących nie tylko bolączki ciała i ducha. Wśród nich szczególne miejsce zajmują olejki jednoskładnikowe, które odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb skóry, mogą ukoić poddane ich działaniu ciało na długi czas.

Niezwykła moc jednego składnika

Wbrew utrwalanej od lat przez komercyjne marki kosmetyczne koncepcji kumulacja składników aktywnych nie zawsze ma decydujący wpływ na skutki terapii. W przypadku odpowiednio dobranych substancji mniej znaczy więcej. Przykładem tego są jednoskładnikowe olejki, które dedykowane są konkretnym problemom. Wśród nich znajduje się najbardziej osławiony w swym działaniu olejek z drzewa herbacianego. Jego właściwości antybakteryjne i antyseptyczne od lat wykorzystywane są w terapii przeciwtrądzikowej, natomiast z kojącej mocy specyfiku korzystają osoby borykające się na przykład z problemem nadwrażliwości skóry głowy.

Nie tylko jako lek

Posiadając w swojej szafce jednoskładnikowe olejki eteryczne, nie trzeba ograniczać się do ich oczywistego zastosowania. Różnorodne esencje, ze względu na swój wyjątkowy aromat będą doskonałą bazą dla domowych perfum czy mieszanek przeznaczonych do relaksujących kąpieli.

Olejki te mogą być z powodzeniem używane w aromaterapii - dobrze sprawdzi się tu na przykład olejek z drzewa herbacianego, który odznacza się właściwościami antyseptycznymi, bakteriobójczymi i przeciwtrądzikowymi. Z tych względów można go stosować na skórę całego ciała, także twarzy i głowy. W aromaterapii dobrze sprawdzi się także olejek eukaliptusowy, którego przyjemny zapach koi zmysły..

Z oferowanych Państwu olejków można stworzyć własny kosmetyk np. masło do ciała, sól do kąpieli czy też własne perfumy :)