olejek eteryczny tymiankowy 10 ml

NATURALNY OLEJEK TYMIANKOWY 10 ML. INHALACJE, KASZEL Zobacz większe

Nowy

ORGANICZNY OLEJEK Z LIŚCI TYMIANKU

MOCNY ZAPACH TYMIANKU
( Thymus vulgaris (Thyme) oil )
AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Olejek tymiankowy otrzymywany jest przez destylację ziela z parą wodną.

Więcej szczegółów

10.56

Dodaj do listy życzeń

Opinie o CosmoSPA na Opineo.pl

Więcej informacji

ORGANICZNY OLEJEK Z LIŚCI TYMIANKU

MOCNY ZAPACH TYMIANKU
( Thymus vulgaris (Thyme) oil )
AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Olejek tymiankowy otrzymywany jest przez destylację ziela z parą wodną.

 Działanie lecznicze olejku tymiankowego :
Wskazany jest przede wszystkim przy katarze, kaszlu ( działa wykrztuśnie ), astmie, przeziębieniu, zapaleniu migdałków i zatok ( wzmacnia ), ociężałości umysłowej, lękach i depresji. Pomaga w infekcjach bakteryjnych i wirusowych, reumatyzmie, podrażnieniach skóry i wypadaniu włosów, zaburzeniach krążenia,  a także posiada niezwykle rzadką właściwość - podnosi ciśnienie krwi ! Łagodzi zaburzenia menstruacji ( działa rozkurczająco ), wspomaga apetyt.

Sposób użycia:

1. Olejek tymiankowy do sauny

Dodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli olejku esencjonalnego. W ten sposób powstaje gotowa mieszanina. Można umieścić sporządzoną uprzednio mieszankę w pojemniku zawieszonym nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowywanie, bądź polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka. Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych olejków eterycznych.

2. Olejek tymiankowy do kąpieli

Olejki eteryczne mogą być wchłaniane też poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli. Po uprzedni umyciu ciała np. pod prysznicem , przygotowujemy kąpiel w wannie. Do ciepłej ( nie gorącej ) wody dodajemy olejek, lub mieszankę olejów łącznie 10-15 kropli, zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut ( nie krócej niż 10 minut ). Po kąpieli ciało wytrzeć ręcznikiem, ale olejku nie zmywać detergentami, pozwolić na samowyschnięcie.

3. Olejek tymiankowy do masażu

Z olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego. W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba jak i masła np. shea z olejkiem eterycznym lub kilkoma nie więcej niż 5, w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego "głaskania" zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć.

4. Kompresy z olejku tymiankowego

Wybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli olejku na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając ponownie przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, jak i to czy mieszanka ma być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych, artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy zaś przy bólach głowy, nadwyrężenia ścięgien i stawów zimne.

Kompresy okłada się folią, na to szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.

5. Jako dodatek zapachowy i leczniczy

olejek eteryczny dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.

Konieczne rozcieńczanie olejku przed użyciem.
Nie stosować wewnętrznie ani u kobiet w 1 trymestrze ciąży.
Użyty bezpośrednio na skórę może powodować podrażnienia.

Uwagi: Nie wolno używać olejku bergamotowego na skórę przed wyjściem na słońce.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Pojemność : 10 ml

INCI :  Thymus vulgaris (Thyme) oil
Miejsce wytwarzania: Cosmospa Jęczmienna 15 86-010 Koronowo

Opinie

Produkt nie został jeszcze skomentowany. Aby móc dodać opinię, musisz być zalogowany.

Napisz opinię

Olejek eteryczny Tymiankowy 10 ML

Olejek eteryczny Tymiankowy 10 ML

Produkty powiązane