olejek eteryczny sosnowy 10 ml

NATURALNY OLEJEK SOSNOWY 10 ML, INHALACJE, KĄPIEL Zobacz większe

Nowy

ORGANICZNY OLEJEK Z SOSNY ZWYCZAJNEJ

MOCNY ZAPACH SOSNY
( Pinus Sylvestris Twig Leaf Oil)
AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Olejek sosnowy otrzymywany jest przez destylację szyszek, igieł z parą wodną.

Więcej szczegółów

9.75

Dodaj do listy życzeń

Opinie o CosmoSPA na Opineo.pl

Więcej informacji

ORGANICZNY OLEJEK Z SOSNY ZWYCZAJNEJ

MOCNY ZAPACH SOSNY
Pinus Sylvestris Twig Leaf Oil)
AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Olejek sosnowy otrzymywany jest przez destylację szyszek, igieł z parą wodną.

 Działanie lecznicze olejku sosnowego :
Wskazany jest przede wszystkim przy infekcjach górnych dróg oddechowych : katarze, kaszlu ( działa wykrztuśnie ), astmie, przeziębieniu, zapaleniu migdałków i zatok ( wzmacnia ). Działa też rozgrzewająco.

Polecamy połączyć olejek sosnowy z olejkiem eukaliptusowym. Takie połączenie wzmacnia właściwości zdrowotne obu olejków.

Olejek sosnowy również pomaga w infekcjach bakteryjnych i wirusowych, reumatyzmie.

Kąpiele z olejkiem sosnowym stosowane są także pomocniczo w zapaleniu pęcherza, wątroby i problemach z prostatą. Zastosowane zewnętrznie działają antyseptycznie, odwaniająco i rozgrzewająco, przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie. Polecane do masażu przy stawo- mięśnio- i nerwobólach. Olejek ten działa też pobudzająco i odświeżająco przy zmęczeniu umysłowym. Usuwa objawy zmęczenia i wyczerpania nerwowego. Ma też działanie wzmacniające system immunologiczny - zwiększa odporność organizmu.

Sposób użycia :

1. Naturalny olejek sosnowy do sauny

Dodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli olejku esencjonalnego. W ten sposób powstaje gotowa mieszanina. Można umieścić sporządzoną uprzednio mieszankę w pojemniku zawieszonym nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowywanie, bądź polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka. Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych olejków eterycznych.

2. Olejek eteryczny sosnowy do kąpieli

Olejki eteryczne mogą być wchłaniane też poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli. Po uprzedni umyciu ciała np. pod prysznicem , przygotowujemy kąpiel w wannie. Do ciepłej ( nie gorącej ) wody dodajemy olejek, lub mieszankę olejów łącznie 10-15 kropli, zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut ( nie krócej niż 10 minut ). Po kąpieli ciało wytrzeć ręcznikiem, ale olejku nie zmywać detergentami, pozwolić na samowyschnięcie.

3. Olejek sosnowy do masażu

Z olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego. W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba jak i masła np. shea z olejkiem eterycznym lub kilkoma nie więcej niż 5, w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego "głaskania" zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć.

4. Kompresy z organicznego olejku sosnowego

Wybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli olejku na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając ponownie przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, jak i to czy mieszanka ma być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych, artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy zaś przy bólach głowy, nadwyrężenia ścięgien i stawów zimne.

Kompresy okłada się folią, na to szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.

5. Jako dodatek zapachowy i leczniczy

olejek eteryczny dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.

Konieczne rozcieńczanie olejku przed użyciem.
Nie stosować wewnętrznie ani u kobiet w 1 trymestrze ciąży.
Użyty bezpośrednio na skórę może powodować podrażnienia.

Uwagi: Nie wolno stosować kobietom ciężarnym i karmiącym.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Pojemność : 10 ml

INCI :  Pinus Sylvestris Twig Leaf Oil
Miejsce wytwarzania: Cosmospa Jęczmienna 15 86-010 Koronowo 

Opinie

Produkt nie został jeszcze skomentowany. Aby móc dodać opinię, musisz być zalogowany.

Napisz opinię

Olejek eteryczny Sosnowy 10 ml

Olejek eteryczny Sosnowy 10 ml

Produkty powiązane