olejek eteryczny sosnowy 10 ml, inhalacje, kąpiel

NATURALNY OLEJEK SOSNOWY 10 ML, INHALACJE, KĄPIEL Zobacz większe

Nowy

ORGANICZNY OLEJEK Z SOSNY ZWYCZAJNEJ

MOCNY ZAPACH SOSNY
( Pinus Sylvestris Twig Leaf Oil)
AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Olejek sosnowy otrzymywany jest przez destylację szyszek, igieł z parą wodną.

Więcej szczegółów

6,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Opinie o CosmoSPA na Opineo.pl

Więcej informacji

ORGANICZNY OLEJEK Z SOSNY ZWYCZAJNEJ

MOCNY ZAPACH SOSNY
Pinus Sylvestris Twig Leaf Oil)
AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Olejek sosnowy otrzymywany jest przez destylację szyszek, igieł z parą wodną.

 Działanie lecznicze olejku sosnowego :
Wskazany jest przede wszystkim przy infekcjach górnych dróg oddechowych : katarze, kaszlu ( działa wykrztuśnie ), astmie, przeziębieniu, zapaleniu migdałków i zatok ( wzmacnia ). Działa też rozgrzewająco.

Polecamy połączyć olejek sosnowy z olejkiem eukaliptusowym. Takie połączenie wzmacnia właściwości zdrowotne obu olejków.

Olejek sosnowy również pomaga w infekcjach bakteryjnych i wirusowych, reumatyzmie.

Kąpiele z olejkiem sosnowym stosowane są także pomocniczo w zapaleniu pęcherza, wątroby i problemach z prostatą. Zastosowane zewnętrznie działają antyseptycznie, odwaniająco i rozgrzewająco, przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie. Polecane do masażu przy stawo- mięśnio- i nerwobólach. Olejek ten działa też pobudzająco i odświeżająco przy zmęczeniu umysłowym. Usuwa objawy zmęczenia i wyczerpania nerwowego. Ma też działanie wzmacniające system immunologiczny - zwiększa odporność organizmu.

Sposób użycia :

1. do sauny

Dodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli olejku esencjonalnego. W ten sposób powstaje gotowa mieszanina. Można umieścić sporządzoną uprzednio mieszankę w pojemniku zawieszonym nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowywanie, bądź polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka. Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych olejków eterycznych.

2. do kąpieli

Olejki eteryczne mogą być wchłaniane też poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli. Po uprzedni umyciu ciała np. pod prysznicem , przygotowujemy kąpiel w wannie. Do ciepłej ( nie gorącej ) wody dodajemy olejek, lub mieszankę olejów łącznie 10-15 kropli, zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut ( nie krócej niż 10 minut ). Po kąpieli ciało wytrzeć ręcznikiem, ale olejku nie zmywać detergentami, pozwolić na samowyschnięcie.

3. do masażu

Z olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego. W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba jak i masła np. shea z olejkiem eterycznym lub kilkoma nie więcej niż 5, w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego "głaskania" zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć.

4. kompresy

Wybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli olejku na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając ponownie przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, jak i to czy mieszanka ma być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych, artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy zaś przy bólach głowy, nadwyrężenia ścięgien i stawów zimne.

Kompresy okłada się folią, na to szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.

5. dodatek zapachowy i leczniczy

olejek eteryczny dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.

Konieczne rozcieńczanie olejku przed użyciem.
Nie stosować wewnętrznie ani u kobiet w 1 trymestrze ciąży.
Użyty bezpośrednio na skórę może powodować podrażnienia.

Uwagi: Nie wolno stosować kobietom ciężarnym i karmiącym.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Pojemność : 10 ml

INCI :  Pinus Sylvestris Twig Leaf Oil
Pochodzenie : Austria

Opinie

Produkt nie został jeszcze skomentowany. Aby móc dodać opinię, musisz być zalogowany.

Napisz opinię

OLEJEK ETERYCZNY SOSNOWY 10 ML, INHALACJE, KĄPIEL

OLEJEK ETERYCZNY SOSNOWY 10 ML, INHALACJE, KĄPIEL

Produkty powiązane