Jak dobrać peeling do rodzaju cery?

jak dobrać peeling

Peeling może widocznie poprawić stan skóry. Warto jednak pamiętać, że istotne jest to, jaki peeling wybierzemy. Aby działanie kosmetyku przyniosło optymalne efekty, musi on być dobrany odpowiednio do rodzaju i potrzeb skóry. Wtedy, przy regularnym stosowaniu, możemy spodziewać się efektów w postaci gładkiej, pozbawionej zanieczyszczeń skóry o ujednoliconym kolorycie. W przeciwnym razie - przy wyborze nieodpowiedniego kosmetyku - zamiast pomóc, możemy sobie zaszkodzić, przyczyniając się do powstania podrażnień oraz pogorszenia stanu cery. A zatem jaki peeling - enzymatyczny, kwasowy, ziarnisty, peel-off, a może jeszcze inny, powinniśmy wybrać dla naszej skóry? Jaki peeling do cery mieszanej, a jaki dla suchej? Podpowiadamy, jaki peeling do twarzy wybrać!

Peeling enzymatyczny

Wydaje Ci się, że skuteczny peeling musi mieć drobinki złuszczające? Niekoniecznie. Zastanów się, jaki peeling do cery naczynkowej będzie najlepszy - z pewnością taki, który jej nie podrażni. I taki jest właśnie peeling enzymatyczny. Jak peeling enzymatyczny działa? Nie zawiera on drobinek ściernych, a jego działanie polega na rozpuszczaniu zrogowaciałego naskórka za pomocą zawartych w nim, naturalnych enzymów. Choć mogłoby się wydawać, że jego działanie jest słabsze, to w rzeczywistości rozpuszcza on trudne do zlikwidowania zanieczyszczenia i zaskórniki. Jeśli zastanawiasz się więc, jaki peeling do cery suchej, tłustej, mieszanej, naczynkowej czy wrażliwej wybrać, postaw na peeling enzymatyczny.

Na jaki peeling enzymatyczny możemy się zdecydować? Świetnym rozwiązaniem jest np. Savon Noir, peeling enzymatyczny na bazie oliwek, wzbogacony dobroczynnymi olejami.

Peeling kwasowy

Czyli peeling dla cery wymagającej głębokiego oczyszczania. Nakłada się go na twarz i w zależności od rodzaju peelingu - pozostawia na kilka minut lub nawet całą noc.

  • Jaki peeling do cery mieszanej, tłustej oraz dojrzałej? Warto zdecydować się np. na ten z dodatkiem kwasu mlekowego.
  • Dla skóry problematycznej, łojotokowej, z przebarwieniami, pomocny będzie peeling z kwasem migdałowym.
  • A jaki peeling dla cery suchej? W tym przypadku skuteczny okaże się ten z kwasem glikolowym. Warto jednak wiedzieć, że równie dobrze sprawdzi się on w przypadku skóry tłustej i trądzikowej.

Peeling ziarnisty

Posiada różnej wielkości drobinki ścierające naskórek, wskutek czego może powodować podrażnienia, szczególnie w przypadku cery wrażliwej. Jest to peeling, jaki można stosować do cery mieszanej, normalnej lub tłustej, jednak bez zmian trądzikowych.

Peeling peel-off

Nakładamy go na skórę i pozostawiamy do wyschnięcia, a następnie zdejmujemy z twarzy. Oczyszcza skórę, ale nie powoduje podrażnień, dzięki czemu może być stosowany niezależnie od typu skóry.

Peeling do twarzy i nie tylko

Wiesz już, jaki peeling enzymatyczny lub peeling kwasowy, ziarnisty czy peel-off wybrać odpowiednio do swojej cery. Nie zapomnij jednak o pielęgnacji ciała. W tym przypadku doskonale sprawdzi się peeling solny, który pozwoli cieszyć się dokładnie oczyszczoną, gładką skórą i przygotować ją do dalszej pielęgnacji.

Polecane produkty