Sól z Morza Martwego - ile dodać do kąpieli?

kąpiel z solą z morza martwego

Sól z Morza Martwego - ile do kąpieli? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zażyć odrobiny relaksu. Sól do kąpieli jest szeroko stosowana w gabinetach SPA, ale teraz także Ty możesz skorzystać z jej cudownych właściwości w domowym zaciszu. W dzisiejszym blogu podpowiadamy jaki sposób użycia soli do kąpieli pozwoli Ci maksymalnie spożytkować jej właściwości.

Ile soli dodać do kąpieli?

Jeśli nie wiesz ile soli z Morza Martwego dodać do kąpieli skorzystaj z przygotowanej przez nas ściągawki:

  • dla kąpieli o właściwościach leczniczych wsyp do wanny 100-300g soli;
  • dla kąpieli terapeutycznej dodaj 50-100g soli.

Powyższe zalecenia dotyczą kąpieli przygotowywanej dla osób dorosłych. Jeśli chcesz przygotować kąpiel dla dziecka nie przekraczaj jednej łyżki na wanienkę wody.
Pamiętaj, żeby zawsze stosować się do wskazówek od producenta i nie przekraczaj ilości podanej na opakowaniu!

Sposób użycia

Sposób użycia soli do kąpieli jest niezwykle prosty, wystarczy tylko, że rozpuścisz odpowiednią jej ilość w ciepłej wodzie i już możesz cieszyć się relaksującą i oczyszczającą kąpielą. Pamiętaj, że sposób użycia soli do kąpieli może przesądzić o właściwościach Twojej kąpieli. W celach leczniczych dodaje się więcej produktu niż w celach terapeutycznych. Jeśli chcesz korzystać z kąpieli solankowych kilka razy w tygodniu używaj mniejszej ilości soli. Zadbaj też o odpowiednią temperaturę wody, przyjmuje się, że optymalna to około 37-40 stopni na całe ciało lub ok. 50 stopni na poszczególne jego partie.

Kiedy warto kąpać się w solance?

Wiesz już ile soli z Morza Martwego wsypać do kąpieli, dlatego teraz przejdziemy do kwestii tego dla kogo zalecane są kąpiele solankowe. Mogą stosować je zarówno dorośli, jak i dzieci, nie są jednak polecane kobietom w ciąży, osobom chorującym na nowotwory, a także ludziom po 65 roku życia. W solance warto kąpać się między innymi:

  • w przypadku problemów z układem pokarmowym i moczowym,
  • przy bólach mięśni i stawów,
  • aby wspomóc rehabilitację,
  • by oczyścić i zregenerować ciało.

SPA w Twoim domu

Chcesz urządzić kurację niczym w najlepszym SPA w domowym zaciszu? Wykorzystaj sól z Morza Martwego! Możesz na przykład przygotować relaksującą kąpiel lub dodać do soli odrobiny oleju i olejków eterycznych i zastosować ją jako peeling na całe ciało. Oto jak w kilku krokach przygotujesz kąpiel z solą morską we własnym domu:

  • nalej do wanny wody w temperaturze około 37-38 stopni,
  • rozpuść stosowną ilość soli - możesz wykorzystać sól do kąpieli na wagę z naszej oferty,
  • jeśli chcesz jednocześnie poddać się aromaterapii dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego lub wybierz sól z dodatkami zapachowymi,
  • wejdź do wanny i zrelaksuj się.

Dla najlepszych efektów warto przed kąpielą umyć całe ciało, a po niej wyłącznie je osuszyć lub pozwolić, by wyschło naturalnie. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15-20 minut (10 w przypadku dzieci). Zabieg możesz powtarzać około 2-3 razy w tygodniu.

Polecane produkty

Sól karnalitowa z morza martwego

Sól do kąpieli

Sól z morza martwego - magnezowo-potasowa

Sól z morza martwego