Mydło z Aleppo - czy wysusza? Jak stosować?

Mydło Aleppo właściwości

Czy mydło z Aleppo wysusza? Jak je stosować? I czy warto? Jeśli i Ciebie nurtują te pytania, jesteś w odpowiednim miejscu. Przygotowaliśmy krótki zbiór informacji na temat tego cieszącego się coraz większą popularnością kosmetyku. Przedstawiamy fakty i rozwiewamy mity na temat mydła z Alep.

Co to jest mydło Aleppo?

To mydło, które towarzyszy ludzkości od wieków. Pierwsze wzmianki o jego produkcji pochodzą ze starożytności! Mydło z Aleppo, nazywane także mydłem Alep, a niekiedy mydłem oliwkowo-laurowym, to produkt tradycyjnie wytwarzany wyłącznie z naturalnych składników. W jego składzie znajdują się:

  • oliwa z oliwek,
  • olej laurowy,
  • wodorotlenek sodu (ług sodowy),
  • woda morska.

Mydło wytwarza się ręcznie, a proces produkcji trwa około roku. Ma to związek z tym, że musi ono leżakować i wysychać przez okres mniej więcej 9 miesięcy. Co czyni je tak wyjątkowym? Jego drogocenne właściwości. Poza tym mydło to nie zawiera barwników i konserwantów. Jest także odpowiednie dla wegan.

Czy mydło z Aleppo wysusza?

Zastanawiasz się nad tym, czy mydło Aleppo wysusza? I tak i nie - wszystko zależy od procentowej zawartości oleju laurowego w jego składzie. Dlatego, jeżeli zamierzasz stosować mydło Aleppo i skorzystać z jego zalet koniecznie dobierz je do potrzeb swojej skóry. Warto pamiętać o tym, że im więcej oliwy z oliwek w mydle, tym większe będą jego właściwości nawilżające i odżywcze. Przy odpowiednio dobranym kosmetyku Twoja skóra po myciu powinna być gładka i nieprzesuszona. Dlatego, na pytanie "czy mydło Aleppo wysusza", odpowiedź powinna brzmieć: nie - przy umiejętnym stosowaniu.

Mydło Aleppo - jak stosować i dobrać do rodzaju skóry?

Jak używać mydła Aleppo? To kosmetyk bardzo uniwersalny, który sprawdzi się do mycia twarzy, ciała i włosów. Z powodzeniem może zastąpić nawet piankę do golenia czy płyn do higieny intymnej. Warto więc mieć je w swojej łazience. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak stosować mydło Aleppo, spieszymy z odpowiedzią. W większości przypadków możesz używać go tak, jak każdego innego mydła - do codziennej pielęgnacji.

Jak już wspominaliśmy, niezwykle ważne jest dobranie mydła Aleppo do potrzeb Twojej skóry. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić. Pamiętaj, że mydła o niższych stężeniach nadają się dla osób z cerą normalną, z kolei wyższe są polecane osobom z problemami skórnymi.

  • Do 10% oleju laurowego - dla całej rodziny, idealne na początek. Polecane do cer normalnych, suchych, naczynkowych.
  • Do 25% oleju laurowego - ma właściwości lecznicze, dla osób z cerami problematycznymi np. tłustymi. Polecane przy łupieżu i egzemie.
  • Powyżej 40% oleju laurowego - silne działanie lecznicze, przeznaczone dla osób z problemami skórnymi. Nie powinno się go stosować codziennie.
  • Powyżej 80% oleju laurowego - mogą być stosowane do prania, ze względu na silne działanie wysuszające nie nadają się do pielęgnacji skóry.

Oryginalne mydła z Aleppo, o potwierdzonym działaniu, kupisz w sklepie CosmoSPA!

Polecane produkty