Sposoby na przetłuszczające się włosy

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Odpowiednio ułożone włosy potrafią dopełnić stylizację, ale ciężko jest cokolwiek zrobić, kiedy odmawiają one współpracy. Szybkie przetłuszczanie się potrafi popsuć humor oraz zmniejszyć pewność siebie, bo chyba nikt nie lubi pokazywać się z niezadbaną fryzurą. Niepożądany wygląd nie musi być jednak wyrokiem na zawsze – w tym artykule poznasz przyczyny przetłuszczania się skóry głowy i przeczytasz, jak ją pielęgnować.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Łój jest naturalnym płynem produkowanym przez nasz organizm m.in. w celu ochrony przed drobnoustrojami. Problem pojawia się wtedy, kiedy jest go zbyt dużo, ponieważ może on nawet zatykać mieszki włosowe, powodując ich zapalenia. Niektóre osoby mają niestety genetyczne predyspozycje do przetłuszczających się włosów, jednak kiedy problem pojawia się nagle, może sugerować zmiany hormonalne. Nie jest to zazwyczaj powód do niepokoju w okresie dojrzewania, kiedy w ciele zachodzi wiele gwałtownych zmian, jednak u dorosłych kłopoty z hormonami mogą się okazać poważnym problemem. Nadmierna produkcja sebum potrafi być także oznaką łojotokowego zapalenia skóry, które wymaga konsultacji z dermatologiem

Co za dużo, to niezdrowo

Niepożądana fryzura skłania nas do częstego mycia włosów – robienie tego codziennie jest jednak błędem. W ten sposób dajemy organizmowi sygnał do jeszcze większej produkcji łoju, co jedynie nakręca błędne koło. Nie należy także przesadzać z preparatami o silnym działaniu. Na co dzień warto używać normalnych szamponów o przejrzystej, niekremowej konsystencji, zaś kosmetyki o mocnym działaniu oczyszczającym lepiej stosować najwyżej raz w tygodniu. Nie powinno się także wystawiać włosów na działanie wysokich temperatur, a więc jeśli używamy suszarki, to najlepiej rzadko i z umiarkowanie ciepłym powietrzem.

Odpowiednia pielęgnacja

Dobór właściwych szamponów oraz odżywek czasami wystarczy, aby chociaż zredukować problem z niesfornymi włosami. Kluczem do sukcesu może okazać się szukanie naturalnych składników roślinnych. Do tego typu problemów szczególnie poleca się wyciągi z pokrzywy, łopianu, czarnej rzepy, mięty czy cytryny. Należy także pamiętać o właściwej pielęgnacji – do czesania najlepiej używać grzebienia, a nie szczotki, a także nie robić tego zbyt często w ciągu dnia. W ten sposób łój rozprowadza się po całej długości kosmyków, jeszcze bardziej pogarszając ich wygląd. Do mycia powinno się zaś używać jedynie letniej wody, gdyż gorąca dodatkowo podrażnia skórę, napędzając produkcję sebum.

Bezpieczne kosmetyki w jednym miejscu

Czasami ciężko jest rozeznać się w mnogości dostępnych na rynku preparatów. Dobry sklep będzie zawierał szeroką ofertę kosmetyków różnego rodzaju – w ten sposób każdemu uda się dobrać coś odpowiedniego do jego potrzeb. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o produktach służących do pielęgnacji przetłuszczających się włosów, koniecznie zajrzyj do oferty cosmospa.pl