Mydło Aleppo jakie wybrać

mydło aleppo jakie wybrać, efekty

Znasz już nasz poprzedni artykuł o mydle z Alep? W takim razie czas na kolejną porcję wiedzy. Dzisiejszy temat: mydło Aleppo - jakie wybrać? Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tym naturalnym kosmetykiem, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Uzupełnimy tu informacje zawarte w naszym poprzednim artykule (do którego przeczytania serdecznie zapraszamy) oraz skupimy się na tym, jaki kosmetyk najlepiej wybrać.

Mydło z Aleppo - tradycja i ekologia w służbie urody

Na czym polega wyjątkowość mydła z Aleppo? To tradycyjny i ekologiczny produkt, którego procedura wytwarzania nie zmieniła się od wieków. W jego składzie znajdziesz wyłącznie naturalne składniki, o dobroczynnym działaniu na skórę. Dwa najważniejsze z nich to oliwa z oliwek i olej laurowy. Mydło jest na tyle bezpieczne, że mogą je stosować osoby z różnymi problemami skórnymi np. AZS, łuszczycą, trądzikiem. Może być stosowane także do mycia dzieci - dla maluchów poleca się mydło o małym stężeniu oleju laurowego.

Mydło to doskonale radzi sobie z wszelkimi niedoskonałościami skóry - trądzikiem, zaskórnikami, krostkami, wypryskami, stanami zapalnymi itp. Wykazuje także właściwości antyseptyczne, nawilżające i natłuszczające (im więcej będzie w jego składzie oleju laurowego, tym silniejsze działanie antybakteryjne).

Mydło Aleppo - jakie wybrać?

Wiele osób, czytając o fantastycznych właściwościach mydła oliwkowo-laurowego, chciałoby przetestować je na własnej skórze. Zdarza się, że sięgają one po pierwszą z brzegu kostkę, co sprawia, że są niezadowolone z efektów. Dlaczego? Ponieważ proporcje składników w mydle Aleppo powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb i problemów naszej skóry! To, co sprawdziło się u naszych znajomych, niekoniecznie musi być dobre dla nas.

Zaczynając swoją przygodę z mydłem Aleppo, najlepiej i najbezpieczniej jest zacząć od produktu o niskim stężeniu oleju laurowego. Szczególnie jeżeli nigdy wcześniej Twoja skóra nie miała styczności z tym kosmetykiem. Z czasem możesz stopniowo zwiększać stężenie oleju, do momentu aż znajdziesz mydło, które idealnie do Ciebie pasuje. Dla osób o cerze normalnej polecane są niższe stężenia oleju laurowego, przy problemach skórnych wyższe.

Kupując mydło Aleppo, poszukaj sprawdzonego dostawcy. W godnym zaufania sklepie dostaniesz produkt oryginalny, bez żadnych sztucznych dodatków itd.

Jakie stężenie będzie dobre dla mnie?

W naszym sklepie znajdziesz mydła Aleppo o stężeniu od 5 do 55% oleju laurowego. To, jakie z nich powinieneś wybrać zależy od potrzeb Twojej skóry. Przyjmuje się, że mydła:

  • do 20% mogą być stosowane do każdej cery, działają oczyszczająco, ale nie wysuszająco;
  • 20-30% są dobre dla skór suchych i wrażliwych, oczyszczają, dobrze nawilżają oraz łagodzą;
  • powyżej 40% oczyszczają, ale także wysuszają, mają działanie lecznicze i idealnie nadają się do cer z problemami.

Pamiętaj, że im mniejsze stężenie oleju laurowego, tym delikatniejsze mydło. Przewaga oliwy wpływa na zwiększenie właściwości nawilżających i odżywczych.

Przetestuj nasze mydła

Teraz, kiedy wiesz już jakie mydło Aleppo wybrać, zapoznaj się z naszą ofertą. Jesteśmy sprawdzonym sklepem, w którym znajdziesz wysokiej jakości niezawodne kosmetyki - nie tylko mydła z Aleppo!

Polecane produkty

MYDŁO ALEPPO 55%

MYDŁO ALEPPO 55%

MYDŁO ALEPPO 12%

MYDŁO ALEPPO 12%

MYDŁO ALEPPO 20%

MYDŁO ALEPPO 20%