Olejek rycynowy do twarzy i włosów - jak stosować?

olejek rycynowy do twarzy jak stosować

Olej rycynowy w medycynie naturalnej stosowany jest od wieków. O jego właściwościach właściwościach przeczyszczających można przeczytać w wielu publikacjach i książkach z zakresu medycyny naturalnej i ziołolecznictwa. Rycyna słynie jednak nie tylko ze swoich właściwości pro zdrowotnych. Jest również bardzo chętnie stosowana do pielęgnacji włosów i mycia twarzy. W tym artykule skupimy się na jego cudownych właściwościach i zastosowaniu w pielęgnacji twarzy i włosów.

Olej rycynowy na rzęsy

Rycyna znana ze swoich właściwości odżywczych i regeneracyjnych. Nałożona na rzęsy działa jak najlepsza odżywka. Olejek rycynowy stymuluje wzrost rzęs i sprawia, że włoski stają się grubsze, ciemniejsze i bardziej lśniące. Jak go stosować? Olejek wystarczy nałożyć na rzęsy za pomocą patyczków kosmetycznych lub specjalnego grzebyka. Metoda ta jest niezwykle tania i skuteczna. Już po tygodniu stosowania widoczne są duże efekty. Jeżeli na co dzień malujesz rzęsy lub masz wrażenie, że przez doklejanie sztucznych kępek twoje rzęsy są w złej kondycji wypróbuj olejek rycynowy.

Olej rycynowy na włosy

W przypadku włosów i skóry głowy rycyna sprawdzi się na kilka sposobów. Można wcierać ją w skórę głowy, olejować włosy na całej długości i dodawać do masek lub odżywek.

  • Olej rycynowy na włosy. Do olejowania włosów na całej długości najlepiej użyć mieszanki oleju rycynowego z innym, bazowym olejem. Niewielka ilość oleju rycynowego połączona np. z olejem migdałowym lub lnianym doda włosom bardzo dużo blasku, uelastyczni je i nie przesuszy. Na suche włosy należy nanieść sporą ilość mieszanki oleju rycynowego z ulubionym olejem bazowym (idealnie sprawdzi się tutaj migdałowy, kokosowy lub arganowy od CosmoSPA). Mieszankę pozostawić na włosach co najmniej pół godziny. Następnie umyć włosy szamponem i nałożyć ulubioną odżywkę lub maskę.
  • Rycyna na skórę głowy. Olejek rycynowy nałożony na skórę głowy stosowały już nasze babcie. O jego zbawiennym wpływie na skalp można przeczytać w wielu książkach i publikacjach z ziołolecznictwa i medycyny naturalnej. Ciepła rycyna stymuluje cebulki włosów do wzrostu, wzmacnia, pogrubia i dodaje blasku włosom u nasady. Jak ją zaaplikować? Olej rycynowy nakładamy dokładnie na całą skórę głowy. Włosy warto owinąć w folię i owinąć w ręcznik. Ciepło, które tworzy się w takim turbanie pomoże wniknąć olejom w skórę i podkręci jego działanie. Olej rycynowy warto pozostawić na skalpie przez kilka godzin. Następnie umyć je szamponem i ciepłą wodą. Aby uzyskać oczekiwane efekty kurację należy stosować raz w tygodniu przez minimum 3 miesiące. Włosy po kuracji olejem rycynowym będą rosły w zawrotnym tempie. Dodatkowo staną się gęste i lśniące.
  • Olej rycynowy jako dodatek do masek i odżywek. Rycyna jest cudownym dodatkiem do masek i odżywek. Dzięki takiemu połączniu otrzymamy produkt, który odżywi, nawilży i mocno nabłyszczy włosy. Taką maskę najlepiej nałożyć na pół godziny na suche lub wilgotne włosy. Po tym czasie umyć włosy szamponem. Maska z olejkiem rycynowym nałożona po umyciu może obciążyć włosy, dlatego warto zastosować ją przed myciem.

Olejek rycynowy do mycia twarzy

Olej rycynowy dobrze sprawdzi się też do demakijażu i mycia twarzy. Rycynę należy wymieszać z ulubionym olejem w proporcjach 1:10 . Niewielka ilość olejku rycynowego w połączeniu z olejem lnianym, migdałowym lub z pestek winogron sprawią, że twarz będzie gładka, mięsista, nawilżona, a koloryt ujednolicony. Jak myć twarz olejem? Mieszankę należy dokładnie wmasować w nie oczyszczoną skórę twarzy kolistymi ruchami. Następnie za pomocą ściereczki lub ręcznika namoczonej w ciepłej wodzie delikatnie zmywać olej z twarzy. Olej rozpuszcza sebum, zanieczyszczenia i makijaż. Ta metoda jest niezwykle tania i skuteczna!

Wypróbuj najlepsze oleje z oferty CosmoSPA w atrakcyjnych cenach.