Zastosowanie naturalnych olejków eterycznych

olejki eteryczne zastosowanie

Olejki eteryczne - co to takiego?


Pewnie nieraz słyszeliście o organicznych olejkach eterycznych. Jednak, czy na pewno wiecie czym one są? Otóż, naturalne olejki eteryczne, czyli lotna mieszanina, która posiada w swoim składzie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset różnych związków. Olejki eteryczne są wtórnym metabolitem, który magazynowany jest w każdej części danej rośliny. Można znaleźć go między innymi w korzeniu, liściach, kwiatach, owocach, korze, a nawet nasionach. Zazwyczaj, w roślinach, z których pozyskiwane są olejki eteryczne, zawartość metabolitu to około 1-3%. Czasami jednak, można się spotkać z ich większą zawartością. Przykładem są goździki, a konkretniej pąki goździkowca, które posiadają aż 18% metabolitu. Kiedy wiemy już, czym są naturalne olejki eteryczne, czas omówić ich działanie.


Właściwości naturalnych olejków eterycznych


Na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych rodzajów olejków eterycznych. Można znaleźć jednoskładnikowe olejki eteryczne, ale także ich piękne kompozycje. W zależności, który olejek eteryczny wybierzecie może się on nieco różnić działaniem od innych olejków. Jednak przeważnie, naturalne olejki eteryczne posiadają właściwości przeciwgrzybiczne, dezynfekcyjne, antyseptyczne, przeciwbólowe czy nawet przeciwwirusowe. Dzięki związkom eterycznym, olejki wpływają korzystnie na zdrowie fizyczne, a także poprawiają kondycję psychiczną. Naturalne olejki eteryczne pozwolą Wam się zrelaksować oraz skutecznie zredukują stres, na przykład po dniu pełnym wyzwań.


Zastosowanie naturalnych olejków eterycznych


Wiecie już, jakie właściwości posiadają organiczne olejki eteryczne. Pewnie część z Was, chciałaby teraz przetestować na własnej skórze ich działanie. Jednak jak je wykorzystać? Już spieszymy z wyjaśnieniem. Najczęściej, stosuje się je do aromaterapii - w saunie lub w kominku. Można dodać kilka kropel olejku do kąpieli i wziąć cudowną, relaksującą kąpiel. Organiczne olejki naturalne często wykorzystuje się podczas masażu, a także do płukania jamy ustnej. Naturalne olejki eteryczne z powodzeniem wykorzystywane są również w kosmetologii, dermatologii czy medycynie. Kto więc skusi się na wykorzystanie naturalnych olejków eterycznych?


Gdzie znaleźć organiczne olejki eteryczne?


Chcąc zakupić naturalne olejki eteryczne, warto zajrzeć do apteki lub sklepu z naturalnymi produktami. Jednak my, polecamy sprawdzić ofertę CosmoSPA - sklepu z cudownymi, naturalnymi kosmetykami. Można znaleźć tam wspaniałe olejki naturalne - bazyliowe, lawendowe, anyżowe, cytrynowe, mandarynkowe, miętowe czy goździkowe. To tylko niektóre z dostępnych tam olejków eterycznych. Dodatkowym plusem jest, że CosmoSPA prowadzi także sprzedaż internetową, więc nawet nie musicie wychodzić z domu, aby cieszyć się zakupem wspaniałych olejków eterycznych. Nie czekajcie, tylko sprawdźcie ofertę organicznych olejków eterycznych na cosmospa.pl i wybierzcie swój ulubiony spośród kilkudziesięciu propozycji.