Savon Noir - jakie posiada właściwości i dlaczego warto je stosować?

czarne mydło jak stosować

Savon Noir, czarne mydło z Maroka, to kosmetyk zupełnie inny od mydeł, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jakie właściwości ma czarne mydło i jak je stosować? Tego dowiesz się czytając naszego bloga.

Czarne mydło Savon Noir - co to jest?

Czarne mydło Savon Noir to produkt w 100% naturalny i produkowany wyłącznie z roślin. Mydło to powstaje z połączenia czarnych oliwek macerowanych w soli potasowej oraz oliwy. Od wielu wieków jest ręcznie wytwarzane w Maroku, a dziś zdobywa popularność na całym świecie. Kobiety, a także mężczyzn, zachwyciły właściwości czarnego mydła, dzięki czemu kosmetyk ten coraz częściej gości w polskich łazienkach. 
Wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, Savon Noir - czarne mydło z Maroka wcale nie jest czarne. Najczęściej przybiera odcienie ciemnej zieleni lub różne warianty brązu. Wszystko zależne jest od składników wykorzystanych podczas produkcji.

Czarne mydło - właściwości

Właściwości czarnego mydła Savon Noir są jednym z czynników, który sprawił, że stało się ono ulubieńcem wielu kobiet. Przede wszystkim kosmetyk ten łagodnie oczyszcza skórę z codziennych zanieczyszczeń oraz toksyn, pielęgnuje, a także pomaga się zrelaksować. Jakie są inne właściwości, które sprawiły, że Savon Noir stało się trendy? Ot choćby to, że:

 • nadaje się do każdego typu cery, również problematycznej;
 • doskonale odżywia, regeneruje i nawilża;
 • pomaga walczyć z problemami skórnymi;
 • działa przeciwzmarszczkowo i wygładzająco;
 • powstrzymuje utratę wody z organizmu;
 • dotlenia skórę;
 • działa jak peeling enzymatyczny.

Co odróżnia Savon Noir od innych mydeł?

Wspominaliśmy już, że czarne mydło Savon Noir to kosmetyk zupełnie inny od klasycznych mydeł w kostce lub płynie, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Co czyni je takim wyjątkowym?

 • Konsystencja. Kremowa, lub według niektórych, galaretowata. To dlatego czarne mydło sprzedawane jest w słoiczkach.
 • Skład. W 100% naturalny, wyłącznie pochodzenia roślinnego. Savon Noir to połączenie czarnych oliwek oraz oliwy.
 • Działanie. Czarne mydło oferuje więcej niż tylko usunięcie martwego naskórka. Działa jak peeling enzymatyczny. Dodatkowo, zmiękcza zarost - może być stosowane podczas golenia. To, jak Savon Noir działa na skórę opisaliśmy już w akapicie powyżej.

Czarne mydło znajdzie zastosowanie pielęgnacji nawet bardzo wymagającej skóry, takiej jak na przykład skóra dziecka.

Czy warto stosować czarne mydło i jak go używać?

Savon Noir, czarne mydło z Maroka, to kosmetyk uniwersalny, który może być stosowany do ciała, twarzy, a nawet włosów. Warto je stosować między innymi ze względu na jego doskonałe właściwości - oczyszczające i relaksacyjne. Dodatkową zaletą jest to, że mydło to nadaje się do każdego typu cery. Dlatego czarne mydło znajdzie zastosowanie w każdym polskim domu.
Zainteresowało Cię mydło czarne i zastanawiasz się jak go używać? To nic trudnego, chociaż należy bardzo pilnować tego, aby do pojemnika z mydłem nie dostała się woda. Może bowiem ulec ono rozcieńczeniu, lub w najgorszym wypadku zepsuciu.
Czarne mydło Savon Noir jak używać:

 • do całego ciała - roztarte w dłoniach mydło wmasować w ciało za pomocą specjalnej rękawicy Kessa,
 • do twarzy - nanieść mydło na kilka minut i pozostawić w formie maski, następnie delikatnie wmasować ją okrężnymi ruchami i zmyć,
 • do włosów - spienione w dłoniach mydło stosować tak, jak tradycyjny szampon.

Polecane produkty

Savon Noir Arganowe 100g

Savon Noir Arganowe