Peeling solny - jak stosować?

peeling solny do twarzy

Regularne peelingowanie ma wiele zalet. Mało osób jednak wie jak stosować peeling solny tak, by dawał najlepsze efekty. Nie wystarczy bowiem pocierać skóry kosmetykiem raz na dwa tygodnie - żeby uzyskać fantastyczne rezultaty powinno się go używać regularnie i umiarkowanie często. Wszystko po to, by skóra dostała to, co najlepsze.

Peeling solny - jakich efektów można się spodziewać?

Regularne peelingowanie całego ciała powinno być stałym elementem Twojej pielęgnacji. Wystarczy stosować go raz lub dwa razy w tygodniu, żeby zobaczyć efekty. Najlepiej jest połączyć peelingowanie ciała z innymi etapami pielęgnacji - można po nim użyć balsamu lub oleju. Stosowanie peelingu pomaga skórze “przygotować się” na kolejne kosmetyki.

Jakie zalety ma peeling solny?

  • Odmładza skórę,
  • przeciwdziała starzeniu się,
  • wspomaga walkę z cellulitem,
  • złuszcza martwy naskórek,
  • pozostawia skórę gładką i jedwabistą.

Peeling solny dokładnie usuwa nie tylko naskórek, ale także zabrudzenia - dzięki temu dogłębnie oczyszcza całe ciało i sprawia, że skóra zyskuje młody i zdrowy wygląd. Pozbywając się wierzchniej warstwy martwego naskórka daje się szansę kosmetykom, które mogą jeszcze lepiej wniknąć w skórę i ją odżywić.

Peeling solny - właściwości

Peeling solny dokładnie oczyszcza skórę i skutecznie usuwa naskórek. Oprócz tego poprawne peelingowanie poprawia krążenie i dotlenia skórę. Sól, która jest bazą w tego typu kosmetykach, ma działanie przeciwzapalne i nawilżające. Peeling solny polecany jest w szczególności osobom, które zmagają się ze zgrubieniami na skórze (np. na stopach czy łokciach).

Jak używać peelingu solnego?

Jak stosować peeling solny, by szybko zobaczyć rezultaty? Radzimy go stosować nie częściej niż raz, dwa razy na tydzień. Częstsze stosowanie może podrażnić skórę, z kolei rzadsze może nie dać tak widocznych efektów.

Peeling zawsze nakłada się na umytą, wilgotną skórę. Należy go wcierać delikatnie przy pomocy kolistych ruchów (można użyć do tego specjalnej rękawicy) - najlepiej od dołu do góry. W zależności od skóry można niektórym miejscom poświęcić więcej uwagi (np. pięty czy łokcie). Peeling należy spłukać letnią wodą. Nie powinno się zmywać powłoki, która powstała na skórze - jej zadaniem jest ochrona przed nadmierną utratą wody!

Skóry nie należy pocierać szybkimi ruchami. Zabieg powinno się wykonywać delikatnie, lekko ugniatając całe ciało. Nawet przy mocno zrogowaciałym naskórku nie powinno się mocno trzeć skóry, bo można ją podrażnić.

Peeling solny do twarzy

Na peeling solny powinny uważać osoby, które mają wrażliwą, naczynkową cerę. Osoby z wrażliwą skórą mogą kupić peeling z solą z Morza Martwego, która ma dobroczynne działanie na cerę. Oczyszcza i dostarcza jej substancji odżywczych, które nie tylko nawilżają, ale także chronią twarz przed zabrudzeniami z powietrza i zbyt szybką utratą wody.

Już wiesz jak stosować peeling solny i jak wpływa on na skórę. Pamiętaj, że warto wybierać peelingi z małymi drobinkami soli, ponieważ są one dużo delikatniejsze. Peeling solny może pomóc w walce z zapaleniem mieszków włosowych, które powstaje po goleniu nóg. Jeżeli zależy Ci na dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu całego ciała, to peeling solny jest kosmetykiem idealnym dla Ciebie.

Polecane produkty