Peeling solny czy cukrowy - który lepszy?

peeling cukrowo solny

Zastanawiasz się nad tym, czy peeling solny czy cukrowy - który lepszy?? Oba działają równie dobrze - oczyszczają, usuwają martwy naskórek, pobudzają krążenie i wspaniale przygotowują skórę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Produkty te, jak wskazują ich nazwy, różnią się swoją bazą. W wyniku tego mają także nieco odmienne działanie. W naszym blogu przedstawiamy oba rodzaje kosmetyków, poszukując odpowiedzi na pytanie: “peeling solny czy cukrowy”. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże Ci wybrać produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

Peeling solny - działanie i zalety

Peeling solny zaliczany jest do peelingów gruboziarnistych, o mocnych właściwościach zdzierających. Ze względu na to zaleca się stosowanie go na dolnych partiach ciała, w szczególności na nogach. Raczej nie nadaje się do stosowania na twarz. Ma właściwości odkażające - polecany jest przed depilacją, a także odwadniające - dzięki czemu jest sprzymierzeńcem osób odchudzających się i walczących z cellulitem. Peeling solny jest przeznaczony w szczególności dla cery normalnej i tłustej.

Zalety peelingu solnego

  • Wspomaga pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu, w tym także cellulitu wodnego.
  • Działa odświeżająco i energetyzująco.
  • Ma działanie przeciwpotne i przeciwzapalne - przydatne szczególnie latem, nie tylko osobom z problemem nadpotliwości.
  • Wzmacnia skórę.

W sklepach znajdziesz peelingi solne o różnych składach i zapachach, dzięki czemu dobierzesz produkt do swoich indywidualnych preferencji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą doskonałych, naturalnych peelingów solnych dostępnych w asortymencie CosmoSPA.

Peeling cukrowy - działanie i zalety

W przeciwieństwie do peelingów solnych, te na bazie cukru są drobnoziarniste. Przez to działają znacznie delikatniej i mogą być stosowane na całe ciało, w tym również na twarz. Mają działanie odżywiające, nawilżające i zmiękczające naskórek. Pomimo tego, że działają delikatniej, to oczyszczają skórę równie dobrze, co produkty na bazie soli. Peelingi cukrowe nie wywołują podrażnień ani uczucia dyskomfortu w kontakcie z drobnymi rankami na skórze. Doskonale nadają się dla cery suchej i wrażliwej, w tym także naczynkowej, a nawet atopowej.

Zalety peelingu cukrowego

  • Jest bardzo delikatny.
  • Może być stosowany nawet u osób o bardzo wrażliwej cerze.
  • Doskonale nawilża i odżywia.

Lepszy peeling solny czy cukrowy?

To czy powinnaś wybrać peeling solny, czy cukrowy zależy wyłącznie od typu Twojej skóry oraz tego, czego oczekujesz od kosmetyku. Oba dobrze złuszczają, pobudzają krążenie krwi, a także wspomagają pozbywanie się toksyn z organizmu. Przewaga jednego nad drugim będzie wynikała w głównej mierze od potrzeb Twojego organizmu. 
Masz cellulit i przetłuszczającą się skórę albo oczekujesz mocnego ścierania martwego naskórka? Lepszy będzie peeling solny.

Jeśli zaś masz delikatną skórę i w głównej mierze zależy Ci na jej odżywieniu - postaw na kosmetyk na bazie cukru.

W obu przypadkach będziesz mogła zorganizować sobie relaksujący rytuał, który oczyści Twoje ciało i dobrze przygotuje je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętaj tylko o tym, aby zawsze wybierać kosmetyki o dobrym składzie, które faktycznie pozytywnie wpływają na Twój organizm.

Polecane produkty