Korund kosmetyczny - co to jest i jak używać?

minerał korund

"Korund kosmetyczny - jak używać", a także "korund kosmetyczny - co to jest" to frazy stosunkowo często wpisywane w wyszukiwarkę Google. Jeżeli właśnie czytasz ten tekst to z pewnością także i Ty szukasz jakichś informacji na temat korundu kosmetycznego. W tym wpisie postaramy się Ci nieco przybliżyć ten fantastyczny kosmetyk.

Korund kosmetyczny - co to jest?

Zacznijmy od podstaw. Korund to minerał, który tworzy tlenek glinu. Do jego szlachetnych odmian należą chociażby rubiny czy szafiry. Kamieni tych używa się do zdobienia biżuterii. Z kolei korund kosmetyczny, mający postać drobno zmielonego pyłu (wyróżniającego się silnymi właściwościami złuszczającymi) wykorzystywany jest w gabinetach kosmetycznych, salonach pielęgnacji, a nawet w domowych łazienkach. Stosuje się go oczywiście do mikrodermabrazji.

Korund kosmetyczny cieszy się bardzo dobrymi opiniami osób, które miały okazje wypróbować jego działanie na własnej skórze.

Do czego przyda się korund?

Korund doskonale radzi sobie z różnymi niedoskonałościami na twarzy i ciele. Mogą go stosować między innymi osoby, które borykają się:

  • z bliznami lub przebarwieniami - ponieważ działa rozjaśniająco, wygładzająco i zmiękczająco;
  • z rozszerzonymi porami - bo skutecznie je ściąga;
  • ze zmarszczkami - dzięki peelingowi poprawia się elastyczność skóry, wpływa on także na jej regenerację;
  • z cellulitem - poprzez poprawę mikrokrążenia korund kosmetyczny to doskonałe wsparcie w walce z pomarańczową skórką.

Przetestuj go sama i sprawdź, jakie efekty pomoże właśnie Tobie osiągnąć korund kosmetyczny!

Korund kosmetyczny - jak używać?

Jak stosować korund kosmetyczny? Możesz używać go do peelingu twarzy lub ciała. Różne osoby korzystają z niego na różne sposoby. Najczęściej stosowane metody polegają na połączeniu go z:

  • kwasem hialuronowym 1%,
  • olejami,
  • żelem do mycia ciała.

Musisz na własnej skórze przetestować, który z powyższych sposobów będzie najlepszy dla Ciebie. Korund kosmetyczny używany jest do ścierania obumarłego naskórka - a zadowolone użytkowniczki chwalą efekty, jakie pozwala im osiągnąć ten kosmetyk. Zdecydowanie jest to produkt wart uwagi, który warto stosować podczas różnych zabiegów pielęgnacyjnych, także w domu. Stanowi on świetny wstęp do wszelkich późniejszych zabiegów.

Przetestuj korund na sobie

Jeśli chcesz sprawdzić działanie korundu na sobie, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tutaj najwyższej jakości kosmetyki, dzięki którym dobrze oczyścisz skórę, a także przygotujesz twarz i ciało do dalszej pielęgnacji. Oferujemy różne gramatury oraz bardzo atrakcyjne ceny.

Polecane produkty