Kosmetyki naturalne - dlaczego warto je stosować?

półprodukty kosmetyczne hurt

Większość osób, w szczególności pań, w ciągu dnia używa od kilku do kilkunastu kosmetyków. W wyjątkowych przypadkach ich liczba może sięgnąć nawet kilkudziesięciu. Oznacza to, że na twarz nakładamy nawet aż kilkadziesiąt najróżniejszych substancji chemicznych. Wciąż jednak wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy, jak produkty dostępne w popularnych drogeriach mogą wpływać na stan skóry – jeśli nie od razu, to być może w ciągu kilku kolejnych lat. Na szczęście, świadomość Polaków i Polek cały czas wzrasta, a wraz z nią na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków naturalnych stworzonych z surowców w pełni organicznych i przyjaznych dla człowieka.

Przekonaj się, że warto

Jeżeli uważasz, że popularne kosmetyki, jakie być może stoją na twojej półce nie są przecież szkodliwe, to polecamy przeprowadzenie małego testu. Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się składowi poszczególnych produktów. Lista ta, nazywana oficjalnie INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients), zawiera spis wszystkich składników użytych przy produkcji danego kosmetyku, w kolejności od największej do najmniejszej ilości patrząc od góry. Nazwy związków chemicznych podane są w języku angielskim, a roślin w łacinie, warto jednak włożyć trud w ich rozszyfrowanie, aby przekonać się, czego tak naprawdę używamy w codziennej pielęgnacji.

W składzie kosmetyków konwencjonalnych odszukacie wiele substancji, jakie w ich naturalnych odpowiednikach nigdy się nie znajdą. Przede wszystkim zawierają surowce wywołujące alergie oraz podrażnienia skóry. Dodatkowo, substancje chemiczne w ich składzie mogą doprowadzić do osłabienia układu odpornościowego – w efekcie skóra traci zdolność samoregulacji i naturalnej regeneracji. W pewnym sensie „uzależnia” się od dostarczanych jej codziennie kosmetyków. Można to zauważyć choćby w przypadku kremów czy balsamów – przychodzi moment, kiedy nie potrafimy już przestać ich używać.

Natura w służbie skóry

Skład kosmetyków naturalnych diametralnie różni się od tych, jakie znajdziemy na półkach większości sklepów. Możemy je podzielić na cztery podstawowe grupy:

  1. substancje aktywne – to przede wszystkim ekstrakty z roślin, wody roślinne, a także naturalne oleje (w odróżnieniu od olei syntetycznych używanych w produktach konwencjonalnych)
  2. emulgatory pochodzenia roślinnego – służą do połączenia fazy wodnej i olejowej
  3. substancje zapachowe – wyciągi z roślin i owoców oraz olejki eteryczne
  4. konserwanty – wyłącznie dopuszczone do stosowania przez takie jednostki certyfikujące jak Cosmos czy Ecocert (konserwanty są elementem niezbędnym, aby w danym preparacie nie rozwinęły się szkodliwe bakterie oraz grzyby)

Warto dodać, że każdy kosmetyk, który chce być uważany za naturalny, musi być poddany dokładnym badaniom. Używane w ich produkcji składniki muszą pochodzić z nadzorowanych plantacji, gdzie sprawdzana jest między innymi woda używana do podlewania czy rodzaj gleby. W ten sposób klienci będą mieć pewność, że zakupiony produkt w żaden sposób nie zaszkodzi ich cerze.

Firma CosmoSPA to marka która na dobre zagościła na Polskim rynku. Poprzez dobór wyselekcjonowanych składników naturalnych tj. oleje, masła roślinne, glinki, sole, olejki esencjonalne i barwniki stworzyła wyjątkowy koncept kosmetyki.

Oferowane Państwu produkty są w 100% organiczne o nawyższej jakości a zawarte w nich surowce pochodzą z ekologicznych plantacji egzotycznych części świata tj. Afryki Wschodniej, Zachodniej, Północnej, Ameryki Południowej i Azji.

Kosmetyki i półprodukty kosmetyczne CosmoSPA:

  • zawierają do 100% składników pochodzenia naturalnego
  • ulegają 100% biodegradacji
  • nie są testowane na zwierzętach
  • są przyjazne dla skóry i środowiska
  • pochodzą z ekologicznych plantacji

Kosmetyki i półprodukty kosmetyczne CosmoSPA to prawdziwa bomba odżywcza i regenerująca dla skóry. Przeznaczone są dla każdego, a w szczególności dla osób chcących prowadzić zdrowy styl życia. W naszych kosmetykach nie znajdziesz konserwantów. Używane w kosmetykach przemysłowych dodatki konserwujące wchłaniane są przez naszą skórę, średnio do 2 kg szkodliwych substancji rocznie, wraz z różnymi kosmetykami. Substancje te mogą podrażnić skórę, wywołać alergię, rozwinąć astmę, przyśpieszyć proces starzenia się skóry, zaburzyć gospodarkę hormonalną a także przyczynić się do powstania nowotworów.

Kosmetyki naturalne zaś przyjazne są dla naszej skóry. Przeznaczone są dla każdego a w szczególności dla bardzo wymagającej skóry którą posiadają małe dzieci i osoby z problemami dermatologicznymi.

Zróbcie to sami!

Stworzenie własnego, naturalnego kosmetyku wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Tak naprawdę wystarczą chęci, a przede wszystkim dobrej jakości surowce z pewnego źródła. Można szybko uzyskać stosunkowo tani, a jednocześnie zdrowy dla cery produkt.

Zaufaj naturze!

Konwencjonalne kosmetyki sprawiają, że nasza skóra się rozleniwia – skoro wiele składników niezbędnych do jej funkcjonowania są do niej sztucznie dostarczane, to szybko przestaje sama je produkować. W ten sposób coraz bardziej uzależniamy się od stosowanych na co dzień produktów. Z kolei wyroby naturalne pobudzają skórę do działania, dzięki czemu sama zaczyna ona produkować niezbędne dla jej zdrowia substancje. Proces przejścia od wyrobów chemicznych do ekologicznych może być trudny, ale na pewno szybko przyniesie efekt pięknej skóry, a co za tym idzie o wiele lepsze samopoczucie.

Polecane produkty