Kilka słów o… mydle naturalnym

mydło naturalne

Mydło ze sklepowej półki nierówne temu naturalnemu


Sklepowe półki czasami aż uginają się od najróżniejszych kolorowych mydeł od znanych producentów. Niestety, wiele z nich, z mydłem ma niewiele wspólnego. Głównym składnikiem prawdziwego mydła powinien być tłuszcz - najczęściej roślinny, a także wodorotlenek sodu i woda. Tymczasem, mydła, które możemy znaleźć w wielu drogeriach składają się w dużej mierze ze sztucznych składników, na przykład detergentów syntetycznych, środków zapachowych, konserwantów czy nasyconych kwasów tłuszczowych. Zawierają one najczęściej zaledwie 10% mydła naturalnego. Takie kostki myjące często nazywa się syndetami. Syndety skutecznie usuwają brud oraz ładnie się pienią, jednak zmieniają pH skóry, a czasem potrafią być drażniące. To wszystko powoduje nadmierne złuszczanie się skóry. Dlatego warto jest przerzucić się na używanie mydła naturalnego, prawda?


Kto powinien sięgnąć po mydło naturalne?


Mydło naturalne może używać każdy, bez względu na typ skóry. Jednak mydło to jest w szczególności polecane osobom, które ze względu na zbyt wrażliwą skórę, nie są w stanie korzystać z mydeł przemysłowych, które można znaleźć w każdej drogerii i nie tylko. Naturalne mydło świetnie sprawdzi się także stosowane u niemowląt i małych dzieci. Mydło nie zaszkodzi im na ich delikatną skórę. Mydło naturalne polecane jest także alergikom. Używając ekologicznego mydła, mogą oni mieć pewność, że nie zaszkodzą swojej skórze. Wiele mydeł naturalnych jest wytwarzanych przy użyciu tłuszczu roślinnego, a więc bez żadnych obaw mogą korzystać z nich także wegetarianie oraz weganie.


Domowe mydło naturalne


Mydło naturalne można wykonać samemu w domu. Jest to niewątpliwie wspaniała informacja dla osób, które od czas do czasu lubią wykonać jakieś DIY. Do wytworzenia mydła potrzebne będzie kilka składników, np. rafinowany olej kokosowy, oliwa z oliwek pomace, masło shea, czysty wodorotlenek sodu czy woda demineralizowana. Ewentualnie można jeszcze wykorzystać olejki eteryczne lub naturalne barwniki. Przed przystąpieniem do produkcji mydła, warto zapoznać się z zasadami BHP oraz zabezpieczyć otoczenie, jak i zadbać o siebie. Dobrze jest założyć rękawiczki jednorazowe, gogle ochronne oraz fartuch. Należy także pamiętać, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym wytwarza się mydło. Kiedy wszystko będzie już przygotowane, należy rozpocząć wytwarzanie mydła. W internecie można znaleźć mnóstwo instrukcji, poradników, a nawet tutoriali pokazujących krok po kroku jak wytworzyć domowe mydło naturalne. Na szczęście, osoby, które nie przepadają za tego typu robótkami, a również chciałby skorzystać z ekologicznego mydła nie muszą się obawiać. Nie trzeba zmieniać swojej kuchni w pracownie małego chemika, aby cieszyć się mydłem naturalnym. W sklepie z kosmetykami naturalnymi CosmoSPA, można znaleźć dziesiątki rodzajów mydeł naturalnych. Warto zapoznać się tą ofertą już teraz!


Jakie mydła naturalne znajdziesz w CosmoSPA?


Sklep CosmoSPA znany jest z naturalnych kosmetyków. Jak już wcześniej zostało wspomniane, wśród nich, znaleźć można wspaniałe mydła ekologiczne. Naturalne mydło z dodatkiem zielonej herbaty, naturalne mydło z dzikiej róży, naturalne mydło oliwkowe czy mydło marsylskie z masłem shea. To tylko niektóre z propozycji ekologicznych mydeł dostępnych w sklepie cosmospa.pl. Każde z nich cudownie wpłynie na skórę oraz poprawi jej kondycję. Warto jeszcze wspomnieć, że mydła naturalne z CosmoSPA zostały wytworzone ręcznie oraz w zgodzie z Matką Naturą. Dlatego nie ma co czekać, tylko już teraz warto zapoznać się z ofertą sklepu cosmospa.pl.