Sól z morza martwego

Już dawno substancja ta została doceniona w takich miejscach jak centra odnowy biologicznej czy sanatoria. W składzie soli z Morza Martwego znajdziecie takie minerały jak potas, magnez, wapń, chrom, żelazo oraz wiele innych substancji mających dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Przez to stosowana jest w zabiegach leczniczych, odkażających, regenerujących czy odprężających, pozytywnie wpływając zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie.

Sposób na zdrowie i relaks

Produkt ten jest polecany osobom zmagającym się z problemami natury zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Stosuje się go w przypadku walki z takimi schorzeniami jak:

 • trądzik
 • łuszczyca
 • atopowe zapalenie skóry
 • grzybica i zwiększona potliwość stóp
 • cellulitis
 • kaszel
 • schorzenia stawów i urazy sportowe
 • nerwice i depresje

Właśnie ten produkt stosowany jest miejscowo, w formie okładów, jak i dodawany do kąpieli. Sól z Morza Martwego jest znana przede wszystkim z pobudzania metabolizmu komórek skóry, jej regeneracji i mineralizacji, jak i odblokowywania porów. Wiele osób docenia fakt, że kąpiel w roztworze soli karnalitowej redukuje zmęczenie i stres, a jednocześnie nie wysusza skóry. Ciepła kąpiel w tego typu roztworze doprowadza do rozszerzenia się porów skóry, co ułatwia proces wymiany jonowej między ciałem a wodą. Polecana jest również jako dodatek do kąpieli niemowląt zmagających się z napięciem mięśniowym z uwagi na ogromną ilość magnezu i potasu w swoim składzie.

Sól z Morza Martwego dostępna jest w wersji nieoczyszczonej oraz oczyszczonej (karnalitowej). Pierwszy rodzaj odznacza się bogactwem chlorku sodu w składzie, a także większą ilością żelaza oraz manganu (odpowiednio 5 oraz 10 razy więcej) niż w produktach oczyszczonych. Z kolei w soli karnalitowej dominują wapń, magnez oraz potas.

Pamiętaj!

 1. Sól z Morza Martwego przeznaczona jest WYŁĄCZNIE do użytku zewnętrznego.
 2. Podczas przygotowywania roztworu nie należy przekraczać ustalonej dawki.
 3. Przed kąpielą warto jest wziąć prysznic (czysta skóra łatwiej wchłonie minerały).
 4. Temperatura wody nie powinna przekraczać 37oC.
 5. Do kąpieli warto dodać kilka kropel olejku eterycznego (lub też stworzyć kompozycję maksymalnie pięciu różnych olejków), w ten sposób uzyskując dodatkowy efekt aromaterapii.

Polecane produkty