kompozycja olejków na ból głowy 10 ml

KOMPOZYCJA NATURALNYCH OLEJKÓW NA BÓL GŁOWY 10 ML Zobacz większe

Nowy

KOMPOZYCJA NATURALNYCH OLEJKÓW ESENCJONALNYCH
NA BÓL GŁOWY

AROMA&SENSES

100 % PURE NATURAL

Mix naturalnych olejków z mięty pieprzowej, grapefruitów, lawendy i rozmarynu.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

7.72

Dodaj do listy życzeń

Opinie o CosmoSPA na Opineo.pl

Więcej informacji

Kompozycja naturalnych olejków z mięty pieprzowej, grapefruitów, lawendy i rozmarynu.
Tak skomponowana mieszanka jest pomocna w walce z migreną i innym bólem głowy.
Olejek można wcierać w skórę skroni, czoła i karku ale należy dodać go do olejku bazowego, np. oliwy z oliwek w ilości 2-3 krople na łyżkę.
Można też rozprowadzić w powietrzu wykorzystując zwykły dyfuzor, ogrzewany za pomocą tealightów, pokropić ubranie czy pomieszczenie.

Sposób użycia :

1. do sauny

Dodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli olejku esencjonalnego. W ten sposób powstaje gotowa mieszanina. Można umieścić sporządzoną uprzednio mieszankę w pojemniku zawieszonym nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowywanie, bądź polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka. Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych olejków eterycznych.

2. do kąpieli

Olejki eteryczne mogą być wchłaniane też poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli. Po uprzedni umyciu ciała np. pod prysznicem , przygotowujemy kąpiel w wannie. Do ciepłej ( nie gorącej ) wody dodajemy olejek, lub mieszankę olejów łącznie 10-15 kropli, zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut ( nie krócej niż 10 minut ). Po kąpieli ciało wytrzeć ręcznikiem, ale olejku nie zmywać detergentami, pozwolić na samowyschnięcie.

3. do masażu

Z olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego. W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba jak i masła np. shea z olejkiem eterycznym lub kilkoma nie więcej niż 5, w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego "głaskania" zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć.

4. kompresy

Wybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli olejku na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając ponownie przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, jak i to czy mieszanka ma być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych, artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy zaś przy bólach głowy, nadwyrężenia ścięgien i stawów zimne.

Kompresy okłada się folią, na to szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.

5. dodatek zapachowy i leczniczy

olejek eteryczny dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.


Konieczne rozcieńczanie olejku przed użyciem.
Nie wolno używać wewnętrznie.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Olejku nie powinny stosować kobiety w ciąży.
Należy unikać silnego ogrzewania buteleczki.

INCI : Oleum mentha piperite, Oleum citrus grandis, Oleum lavendula officinalis, Oleum rosmarini officinalis.

Pochodzenie : Słowacja

Pojemność 10 ml

Butelka oranżowa, szklana z kroplomierzem.

Opinie

Produkt nie został jeszcze skomentowany. Aby móc dodać opinię, musisz być zalogowany.

Napisz opinię

KOMPOZYCJA OLEJKÓW NA BÓL GŁOWY 10 ML

KOMPOZYCJA OLEJKÓW NA BÓL GŁOWY 10 ML

Produkty powiązane