ORGANICZNY OLEJEK LAWENDOWY
NIEBYWAŁY ZAPACH LAWENDY
(Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Oil)
AROMA&SENSES
100 % PURE NATURAL
Ekstrakt pozyskiwany jest metodą destylacji z parą wodną z lawendy wąskolistnej, zwanej też lekarską lub prawdziwą, uprawianej przede wszystkim w południowej Francji. Wyróżnia się zachwycającym, delikatnym zapachem oraz wyjątkowo wszechstronnym zastosowaniem, zarówno w kosmetologii, jak i medycynie naturalnej. Przyspiesza leczenie stanów zapalnych, gojenie się ran, zapobiega powstawaniu blizn, odpręża i relaksuje. Co więcej, odstrasza owady, a przy tym jest całkowicie nietoksyczny i może być aplikowany bezpośrednio na skórę.
Przeznaczenie olejku lawendowego:
- sauna
- kąpiele
- masaż
- inhalacje
- kompresy
- dodatek do masek, naturalnych soli leczniczych, olejów
Działanie wyciągu z lawendy :
- antyseptycznie
- dezynfekująco
- przeciwzapalnie
- przeciwwirusowo
- bakteriobójczo
- grzybobójczo
- przeciwtrądzikowo
- relaksująco
- przeciwbólowo
- poprawiają krążenie
- stymulująco na układ odpornościowy
Sposób użycia :
1. Olejek lawendowy do sauny Dodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli preparatu esencjonalnego z lawendy. W ten sposób powstaje gotowa mieszanina. Można umieścić sporządzoną uprzednio mieszankę w pojemniku zawieszonym nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowywanie, bądź polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka. Więcej na ten temat na stronie: http://centrum-sauny.com.pl/aromaterapia-cz-ii/#sthash.AjegR6NU.dpuf Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych preparatów eterycznych. Należy uważać by samego olejku nie wylać na elementy grzejne sauny, ponieważ jest łatwopalny. 2. Naturalny olejek lawendowy do kąpieli Olejki eteryczne mogą być też wchłaniane poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli. Po uprzednim umyciu ciała np. pod prysznicem, przygotowujemy kąpiel w wannie. Do ciepłej (nie gorącej) wody dodajemy mieszankę olejków – po 10-15 kropli, następnie zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut (nie mniej niż 10 minut). Po kąpieli można wytrzeć ciało ręcznikiem, ale nie zmywać i nie spłukiwać, najlepiej pozwolić skórze na wyschnięcie. Więcej na ten temat na stronie: http://centrum-sauny.com.pl/aromaterapia-cz-ii/#sthash.AjegR6NU.dpuf 3. Olejek lawendowy do masażu Z olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego. W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba albo masło np. shea z jednym lub kilkoma różnymi olejkami eterycznymi (nie więcej niż 5), w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel olejku. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego "głaskania" zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć. 4. Kompresy Wybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli lawendy na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając kompres przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać, że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, oraz zwrócić uwagę czy konkretna mieszanka powinna być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych i artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy, zaś przy bólach głowy, nadwyrężeniach ścięgien i stawów - zimne. Kompresy okłada się folią, a na to nakłada się szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.5. Jako dodatek zapachowy i leczniczy
esencja zapachowa dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.
Nie jest konieczne rozcieńczanie olejku.
Nie stosować wewnętrznie ani u kobiet w 1 trymestrze ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
INCI : Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Oil